תמ"א 38 - בעלי הנכסים, זכאים למגן מס עתידי

בעלי דירות, חנויות או נכסים אחרים שביצעו עבודות חיזוק בנכסיהם בתמ"א 38, זכאים למגן מס עתידי בשני מועדים שונים: האחד במועד השכרת הנכסים, ככל שהללו יושכרו (מובן כי אין מדובר בהשכרת דירה במסלול הפטור או מסלול 10% מס), והשני במועד מכירת הדירות. עסקת תמ"א 38 הינה למעשה עסקה במסגרתה מכרו בעלי הנכס את זכויותיהם במקרקעין שנתקבלו בידיהם בעקבות התמ"א, בתמורה לקבלת שירותי בניה. דהיינו עסקת חליפין, אשר במסגרת חוק מיסוי מקרקעין זכתה אצל בעלי הנכסים לפטור ממס שבח.

תמ"א 38 - בעלי הנכסים, זכאים למגן מס עתידי

בעלי דירות, חנויות או נכסים אחרים שביצעו עבודות חיזוק בנכסיהם בתמ"א 38, זכאים למגן מס עתידי בשני מועדים שונים: האחד במועד השכרת הנכסים, ככל שהללו יושכרו (מובן כי אין מדובר בהשכרת דירה במסלול הפטור או מסלול 10% מס), והשני במועד מכירת הדירות. עסקת תמ"א 38 הינה למעשה עסקה במסגרתה מכרו בעלי הנכס את זכויותיהם במקרקעין שנתקבלו בידיהם בעקבות התמ"א, בתמורה לקבלת שירותי בניה. דהיינו עסקת חליפין, אשר במסגרת חוק מיסוי מקרקעין זכתה אצל בעלי הנכסים לפטור ממס שבח.

מע"מ אפס בתמ"א 38 - גם ביזמות עצמית?

תיקון 47 לחוק מע"מ התקבל בכנסת ביום 17.11.2014, פורסם ברשומות ביום 25.11.2014 וטומן בחובו הקלות משמעותיות בעסקאות של פינוי בינוי ותמ"א 38. במסגרת התיקון, תוקן בין היתר סעיף 31ב לחוק מע"מ וכעת הוא מעניק הקלה ליזם בפרויקטים של תמ"א 38, הן בדרך של שירותי חיזוק (38/1) והן בדרך של הריסה ובניה (38/2), באמצעות קביעת מס בשיעור אפס, אשר יאפשר ליזם בעסקאות תמ"א 38, לנכות את מלוא מס התשומות ששימשו בידיו בבניית הפרויקט (להרחבה ראו מבזק מס מספר 550).

מע"מ אפס בתמ"א 38 - גם ביזמות עצמית?

תיקון 47 לחוק מע"מ התקבל בכנסת ביום 17.11.2014, פורסם ברשומות ביום 25.11.2014 וטומן בחובו הקלות משמעותיות בעסקאות של פינוי בינוי ותמ"א 38. במסגרת התיקון, תוקן בין היתר סעיף 31ב לחוק מע"מ וכעת הוא מעניק הקלה ליזם בפרויקטים של תמ"א 38, הן בדרך של שירותי חיזוק (38/1) והן בדרך של הריסה ובניה (38/2), באמצעות קביעת מס בשיעור אפס, אשר יאפשר ליזם בעסקאות תמ"א 38, לנכות את מלוא מס התשומות ששימשו בידיו בבניית הפרויקט (להרחבה ראו מבזק מס מספר 550).

18 חודשי החזקה בזכות הנמכרת בסעיף 49ב(2) - כבר לא תנאי הכרחי למתן הפטור

סעיף 49ב(2) לחוק מיסוי מקרקעין (להלן: "החוק"), בנוסחו לאחר תיקון 76, קובע כתנאי הכרחי לקבלת פטור בעת מכירת דירת מגורים מזכה, ש"המוכר הוא בעל הזכות בה במשך 18 חודשים לפחות מיום שהיתה לדירת מגורים".
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • תגיות

    אמנה בעל שליטה גמלאות גמלה דיבידנד דירה דירת מגורים דמי אבטלה דמי ביטוח דמי לידה הכנסה הכנסות חברה זרה חברה משפחתית, חברת בית וחברה שקופה חברה נשלטת זרה יחיד כפל מס מבוטח מוסד קבע מניות מס חברות מס רכישה מס שבח מע"מ מעסיק נאמנות נישום נכס נכסים סעיף 75ב' עובד עצמאי עולה חדש עסקה מלאכותית עצמאי פטור ממס קיזוז הפסדים קצבת זקנה רווח הון שכיר תושב תושבות תושב חוזר תושב חוזר ותיק תושב חוץ תושב ישראל

    ימי עיון

    <מאי 2024>
    2829301234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    2627282930311
    המומחים שלנו לרשותכם
    שאל שאלה