• בית
  • שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

אוגוסט 2017
מאת: רו"ח (משפטן) אייל סנדו
פורסם ב: ידע למידע - חשבים - אוגוסט 2017
תושב ישראל שעלה לפני עשר שנים (אחרי תקופת הפטור לעולה חדש), מחזיק בחברה הרשומה ופועלת בארץ, ונוסף על כך מחזיק ב-%100 בשש חברות הרשומות בארצות הברית ופועלות שם. עיסוק החברות בארצות הברית הוא השמת כוח אדם. הוא שוהה בארץ כ-%60 מהימים, ו-%40 מהזמן הוא טס לארצות הברית כדי לפקח ולנהל את החברות הפועלות שם. כאשר הוא בארץ הוא אינו עובד בפועל בחברות בארצות הברית, אלא רק במקרי חירום. לחברות בארצות הברית יש מנהלים בתחומים שונים כך שהן פועלות בארצות הברית לכל דבר. האם הוא או החברות חייבים במס כלשהו בארץ בגין החברות בארצות הברית (למעט מס על משכורת שהוא מקבל וכן על דיווידנד שמחולק)? האם נכון להגיד ש: 1 .אין מדובר בחנ"ז היות שההכנסות אינן פסיביות? 2 .אין מדובר בחמי"ז היות שאין זה משלח יד המפורט בתקנות? 3 .החברה אינה תושבת ישראל, שהרי היא התאגדה בחו"ל והניהול ושליטה מתבצעים בידי תושב ישראל בשהותו בחו"ל, ולכן אין הוא חייב במס פרט למס על דיווידנד או משכורת אם יש?
יולי 2017
מאת: רו"ח (משפטן) ישי חיבה
פורסם ב: ידע למידע - חשבים - יולי 2017
האם חברה שעוסקת בפרויקט של תמ"א 38 ואין לה ארבעה מועסקים שכירים יכולה להיחשב לחברת ארנק? מי הם הלקוחות שלה לצורך הבדיקה של יחסי עובד מעביד?
יולי 2017
מאת: רו"ח (משפטן) אייל סנדו
פורסם ב: ידע למידע - חשבים - יולי 2017
יחיד תושב ישראל כתב ספר ומכר את זכויות השימוש בו לחברות שונות בחו"ל - במקסיקו, בארצות הברית ועוד. היחיד מקבל תמורת זכויות השימוש בספר סכום ראשוני חד פעמי ותמלוגים חודשיים על פי הכנסות ממכירת הספר בכל מדינה. 1 .מה יהיה שיעור המס שהיחיד יהיה חייב בו? 2 .האם ההכנסות חייבות בדמי ביטוח לאומי? 3 .אם ישלם מס בחו"ל (במדינת המקור) האם יוכל לקבל זיכוי בישראל, ומה ההבדל אם משולם מס במדינה שאין לישראל אמנה עמה לבין מדינה שיש עמה אמנה? 4 .האם קיימת מניעה כלשהי לפתוח חברה בישראל ולמכור את הזכויות של הספר באמצעותה? מהם היתרונות ומהם החסרונות של מכירת הזכויות באמצעות חברה?
יוני 2017
מאת: רו"ח (משפטן) יובל אבוחצירא
פורסם ב: ידע למידע - חשבים - יוני 2017
איזה מיסוי יחול ועל מה צריך לדווח בארץ במקרה שלהלן: בשנת 2003 ירשו אימא ובן דירת מגורים ברוסיה - בבעלות 3/2 לבן ו-3/1 לאמו. בשנת 2017 נמכרה דירת המגורים ובמקומה נקנתה דירה חדשה בבעלות הבן – %100 (כאמור נמכרו 3/2 מעלות הדירה -של הבן, ו-3/1 של האם). מהם המסים שיש לשלם עבור המכירה בארץ? חשוב לציין שהדירה החדשה יקרה יותר ושהאם ובנה הם תושבי ישראל ואין בבעלותם דירה בארץ.

 

שותף מייסד, מומחה בתחום המיסוי הישראלי

מומחית בתחום המיסוי הישראלי

מומחית בתחום המיסוי הבינלאומי

שותף, מייסד ומנהל, מומחה בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי

הרשמה לקבלת מבזקים >
להורדת ספר מבזקי המס 2019-2020 >
הרשמה לקבלת מבזקים
המומחים שלנו לרשותכם
שאל שאלה